رفتن به محتوای اصلی

featured snippets چیست؟ تاثیر آن بر نتایج گوگل

توسط اردیبهشت ۲, ۱۳۹۸اردیبهشت ۱۸ام, ۱۳۹۸اخبار شرکت دیزاین مای سایت, مقالات دیزاین مای سایت1 دقیقه برای خواندن کافیست
featured snippets چیست

featured snippets یا همان قطعه ویژه و یا قطعه برجسته همان چیزی است که وقتی در موتور جستجوی گوگل چیزی را سرچ می کنیم ، گوگل یک بخش دیگر آن را به ما نمایش میدهد ، این عبارت همان featured snippets نامیده میشود .  معمولاً در سوال هایی که در گوگل جستو میکنیم ( شرکت دیزاین مای سایت این موضوع را بر حسب تجربه بیان میکند ) قبل از اینکه وب سایت اول را باز کنیم ، گوگل توضیح مختصری از نتیحه را به ما در سطر اول نمایش میدهد استفاده از این سیستم که گوگل در سال 2019 به شدت بر استفاده از آن تاکید میکند در افزایش بازدید وب سایت شما نتایج فراوانی را بهمراه خواهد داشت.

حال این featured snippets چندین نوع هستند ، میتوان مستقیم از تکست وب سایت شما مطلب را استخراج کند ، میتواند از بخشی از تصویر با لینکی از وب سایت شما استخراج کرده و یا حتی فیلمی از یک پست شما را در قطعه ویژه خود جای دهد. با تصویری که به صورت اختصاصی توسط گروه سئو و بهینه سازی دیزاین مای سایت آماده شده است به صورت کامل با featured snippets  آشنا میشوید.

 

شما بازدید کنندگان دیزاین مای سایت ، می توانید با استفاده از تگ <“meta name=”googlebot” content=”nosnippet> در وب سایت و یا صفحه خود ، کاری کنید که وب سایت شما در featured snippet قرار نگیرید . اما بر اساس گفته های گوگل،  وبا استفاده از آپدیت اخیر آنها ، در حال حاضر هیچ راهی وجود ندارد که شما خودتان به صورت مستقیم، صفحه خودتان را در featured snippet قرار دهید. این ویژگی جستجو کاملا در یک فرایند برنامه نویسی شده، و دلخواهی توسط گوگل با توجه به دیتا هایی که در طول مدتی که پست را در وب سایت خود درج کردید و مدت زمانی که کاربر در وب سایت شما گذرانده است ( به خواسته خود به صورت صد در صد رسیده است ) ، ایجاد می شود. در تصویر بالا سه بخش هایلایت شده است ، بخش یک در سمت چپ و بالا خلاصه از از جستجوی شما به کاربر نشان داده میشود ، احتمال اینکه بصورت صد در صد مشکل شما حل بشود و کاربر بدون ورود به وب سایت شما ، پاسخ خود را دریافت کند نیز هست 😀  ، این مورد رابر اساس تجربه خدمتتون عرض کردم

در بخش بالا سمت راست ، تصویری که مشاهده میکنید از وب سایت هدف گرفته شده که با کلیک بر روی آن مستقیماً به پست مربوطه انتقال داده میشود که به خودی خود ، در صورتی که کاربر مشکل خود را در تکست یا متن بالا نیافت وارد وب سایت شما میشود ، در بخش پایین نیز به اصلاح سوالات متداول تر ، یا سوالاتی که مشابه جستجوی شما می باشند درج میشود که به شخصاً به خود بنده کمک شایانی در انتخاب کلمات بهتر کرده است.

Rate this post
دیزاین مای سایت

با بیش از 1500 نمونه کار طراحی موفق در زمینه وب سایت در کنار شما هستیم تا یک گام مقتدرانه به سوی پیشرفت کسب و کار شما برداریم. صفحات اول گوگل ، طراحی وب سایت های کارخانجات معتبر توسط این شرکت اتفاقی نیست ! شما هم میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید. حتماً به دیگر وب سایت های هولدینگ ما سر بزنید. /تیزر / سرور و دامنه / سئو / طراحی لوگو :)

۲ نظر

پاسخ دهید

تماس با شرکت