رفتن به محتوای اصلی

Google Tag Manager چیست

توسط آبان ۲, ۱۳۹۷مقالات دیزاین مای سایت1 دقیقه برای خواندن کافیست
عضویت در گوگل تگ منیجر

گوگل تگ منیجر چیست؟ و چرا باید از آن استفاده کرد؟

در این پست اختصاصی دیزاین مای سایت قصد داریم یکی از ابزار های قدرتمند گوگل به نام Google Tag Manager یا به اختصار GTM صحبت کنیم که تمامی فعالیت های آن ، نحوه استفاده از آن و نصب بر روی وب سایت صحبت خواهیم کرد .

و اما گوگل تگ منیجر چیست؟ GTM یک ابزار رایگان گوگل است که به مدیران وب سایت یا وب مستران امکانی را میدهد که بدون استفاده از کد نویسی از بخش برچسب یا تگ در وب سایت خود استفاده کنند به گفته گوگل ، استفاده از این امکانات بسیار ساده است فقط کافیست یک اطلاعات جزئی در باره پنل آن داشته باشید مثلاً باید بدانید تگ چیست یا تریگر چیست البته ما در این پست به توضیحات آنها خواهیم پرداخت.

گوگل تگ منیجر از سه بخش تگ ها ، تریگر ها و مغییر تشکیل شده که کار تگ ها به گوگل تگ منیجر دستور میدهند که چه فعالیتی در وب سایت داشته باشند . بخش تریگر مستقیم به تگ منیجر دستور میده که به چه شکل روی تگ های شما کار کند اهمیت تگ ها را منشخص کرده و متغیر GTM “برای اینکه تریگرها و تگ­ها عمل کنند نیازمند آین دو است. به عبارتی دیگر همه این بخش ها مکمل دیگری است و نادیده گرفتن هر کدام از آن ها باعث لنگش در Google Tag Manager وب سایت شما خواهد بود ، البته به یاد داشته باشید که عدم استفاده درست از این سیستم امکان بهم ریزی وب سایت شما را دارد به عنوان مثال در ابتدای کار ، شما باید دو کد که گوگل در اختیار شما قرار میدهد را در وب سایت خود درج کنید ، یکی در بخش Head و بلافاصله دیگری در بخش Body  که عدم بکار گیری هر یک از آنها موجب بهم ریزی وب سایت شما خواهد بود . اگر از این بخش اطلاعات کافی ندارید میتوانید با کارشناسان دیزاین مای سایت تماس بگیرید . همکاران پشتیبانی این کار را برای شما انجام خواهیم داد.

اما در این میان ، کاربران تماس گرفته و سوالاتی در باره تفاوت Google Analytics با Google Tag Manager را دارند که اینگونه پاسخ کاربران را میدهیم :

گوگل تگ منیجر یک ابزاری است که به وسیله کدی که در وب سایت شما درج میشود یک مرجع برای تگ های وب سایت شماست که بدون کد نویسی انجام میشود ولی گوگل آنالایتیک ابزاری است که بازدید های وب سایت ، کلمات کلیدی ( فرقی نمیکند که از خود وب سایت باشد یا گوگل تگ منیجر آن ها را تولید کند ) را نمایش میدهد به عبارت ساده تر این دو ابزار کاملاً با یکدیگر متفاوت بوده ولی برای وب مستر مکمل وب سایت شما می باشند پس گوگل آنالایتیک تمامی گزارش های تگ ها ، بازدید ها ، و حتی پست و برگه های وب سایت شما را در قالب گزارش میدهد که امکان دارد همان مواردی باشد که تگ منیجر آن ها را ایجاد کرده است.

به یاد داشته باشید که اگر گوگل آنالایتیک و گوگل تگ منیجر را همزمان با هم استفاده کنید و به آن ها تسلط داشته باشید خواهید دید که امکانات فوق العاده مفیدی برای شما ایجاد کرده است که امکان سفارشی سایز آنها در گوگل آنالایتیک وجود دارد که این ابزار فوق العاده باعث میشود کاربران زیادی از طریق موتور های جستجو وارد وب سایت شما شوند.

اما یک توضیحات کوتاه دیگری راجب تگ منیجر بخوانید :

  • به وسیله این ابزار ، تگ های مطالب شما بسیار سریع تر از خود تگ های وب سایت شما در موتور های جستجو ثبت میشود و نیازی نیست که تگ ها به سایت مپ و سپس به گوگل معرفی شوند ، با تگ منیجر وب سایت شما مستقیم با گوگل در ارتباط خواهد بود.
  • گوگل تگ منیجر مختص گوگل نیست ! و دیگر موتور های جستجو نیز میتوانند از آن بهره ببرند.
  • تمامی تگ های شما در یک بخش قابل دسترسی هستند
  • بخش دیباگ یا رفع ایرادات این ابزار ، باعث عدم رکود بوب سایت شما می شود.
  • ابزار های دقیقی که تعبیه شده اند با مچ شدن با گوگل آنالایتیک ، آمار دقیق به وب سایت شما میدهد.

حال نحوه استفاده از این ابزار در تمامی وب سایت ها :

  • متاسفانه این ابزار نیز مانند دیگر ابزار های گوگل در اختیار ایرانیان قرار نگرفته است پس به ناچار با آی پی غیر از ایران باید وارد این وب سایت شویم که وی پی ان بهترین گزینه است.
  • وارد tagmanager.google.com شده و دکمه Start for Free را بزنید.
  • میتوانید در صورتی که لینک بالا عمل نکرد متن Sign up Google Tag Manager را در گوگل سرچ کنید
  • وارد لینک شدید اکانت جیمیل خود را وارد کرده و وارد پنل کاربری شوید

مطابق تصاویر زیر عمل کنید

سپس به این شکل عمل کنید

 

 

سپس با زدن کلید Web آدرس سایت خود دا وارد کنید

 

فیلم آموزش استفاده از این ابزار نیز در صورت استقبال کاربران در وب سایت قرار خواهد گرفت .

ضمناً کاربرانی که مایل به استفاده از این سرویس هستند و توانایی پیاده سازی آن را ندارند میتوانند با شرکت تماس گرفته و این شرکت این ابزار را در وب سایت شما درج نماید.

5/5 - (7 امتیاز)
دیزاین مای سایت

با بیش از 1500 نمونه کار طراحی موفق در زمینه وب سایت در کنار شما هستیم تا یک گام مقتدرانه به سوی پیشرفت کسب و کار شما برداریم. صفحات اول گوگل ، طراحی وب سایت های کارخانجات معتبر توسط این شرکت اتفاقی نیست ! شما هم میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید. حتماً به دیگر وب سایت های هولدینگ ما سر بزنید. /تیزر / سرور و دامنه / سئو / طراحی لوگو :)

پاسخ دهید

تماس با شرکت