نحوه استفاده از تصاویر در وب سایت

توسط فروردین ۱۵, ۱۴۰۰ فروردین ۱۶ام, ۱۴۰۰ آموزش طراحی سایت, مقالات دیزاین مای سایت
آموزش save for web در فتوشاپ

برای استفاده از تصاویر در وب سایت قوانین خاصی وجود دارد که قصد داریم در این مطلب به صورت اختصاصی از شرکت طراحی سایت دیزاین مای سایت به توضیحات کامل آن بپردازیم

برای این کار پیشنهاد ما تسلط کافی به نرم افزار فتوشاپ ( حداقل به بخش های Save for web ) و آشنایی با با پسوند های تصاویر است ( png , jpg , gif , jpeg , …. ) . در ابتدا باید به یاد داشته باشید که تحت هیچ شرایطی از تصاویر png در وب سایت استفاده نکنید ، به جز در موارد خاص مانند لوگو ، فاوآیکون . چون در حالت عادی با رعایت تمامی موارد یکسان ، تصاویر png چند برابر jpg اندازه دارند و علاوه بر آنکه باعث کندی وب سایت شما خواهند شد باعث میشوند که هاست / سرور شما سریع تر پر شود و نیاز به ارتقاء خواهید داشت. پس پیشنهاد میشود حتماً از تصاویر بهینه شده jpg در وب سایت استفاده کنید.

تصاویری که قرار است به عنوان تصاویر شاخص و یا در داخل پست و یا محصول استفاده کنید سعی کنید همیشه در یک سایز باشند ، مثلاً برای تصاویر شاخص ۹۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل مناسب است ، در این صورت نظم خاصی به وب سایت میدهید همچنین در بعضی از قالب ها طوری طراحی شده است که تصاویر واقعی را نشان میدهند بنابر این بی نظمی بزرگی به وب سایت خواهد داد ، یکی از تصاویر بزرگ و یکی دیگر کوچک خواهد شد که از اعتبار و زیبایی وب سایت شما به شدت می کاهد.

آموزش استفاده از تصاویر در وب سایت

در این مطلب چگونگی استفاده از تصاویر در وب سایت را آموزش خواهیم داد

پس از انتقال عکس به فتوشاپ حتماً میبایست سایز عکس خود را از بخش Image و سپس Image size انتخاب کنیم ، حال اینکه چه سایزی انتخاب کنیم سایز تصاویر یک وب سایت با وب سایتی دیگر متفاوت است اما معمولاً برای مقالات ۹۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل و برای محصولات از ۶۰۰ در ۶۰۰ و یا ۸۰۰ در ۸۰۰ پیکسل استفاده میکنیم . در این تصویر بالا که در فتوشاپ اجرا شده است دقت کنید تمامی تصاویر به صورت مرتب بارگذاری شده اند ، زیرا سایز تمامی تصاویر همسان انتخاب میشود ( همه تصاویر ۹۰۰ در ۶۰۰ پیکسل هستند ).

ادامه مطلب
گام های ارزیابی سئو و بهینه سازی سایت

سایز تصاویر مقاله در وب سایت

برای کیفیت بالا در وب سایت همیشه نیاز است که سایز عکس ها و تصاویر (شاخص) یکی باشد اما تصاویری که در محتوا فراخوانی میشود زیاد مهم نیست ( مثل همین مقاله )

برای ذخیره تصاویر در فتوشاپ ابتدا از گزینه File به بخش Export و سپس Save for web رفته و منتظر بمانید تا کامل عکس باز شود. همچنین میتوانید به صورت شورتکات یا میانبر همین صفحه را انجام دهید با زدن همزمان کلید های alt+cntrl+shift+s

آموزش save for web در فتوشاپ

آموزش save for web در نرم افزار ادوب فتوشاپ

این بخش مهمترین تنظیمات عکس پس از بخش سایز تصویر است ، در عکس بالا پسوند تصویر بسیار مهم است ، در یک تصویر ۱ مگاپیکسلی در سایز jpg و png حدود پنج برابر اختلاف است.

به طور خلاصه برای سایز تصاویر در فتوشاپ این موارد می بایست انجام شود :

  1. استفاده از عکس مناسب و با کیفیت
  2. انتخاب سایز مناسب در ادوب فتوشاپ با دکمه
  3. ذخیره عکس با پسوند jpg با کیفیت ۳۰ الی ۴۰ برای تصاویر شاخص ، عکس های داخل مقالات و محصولات ،
  4. در صورت استفاده از تصویر برای اسلایدر معمولاً آن را روی ۴۰ میگذاریم به دلیل افزایش کیفیت در اسلایدر
  5. تصاویر همیشه با نام خود محصول و یا نوشته در وب سایت آپلود شود و از استفاده از عدد های شانسی و یا مطالب غیر مرتبط جداً پرهیز کنید
  6. به هیچ وجه نباید عکس های آپلود شده در وب سایت بیشتر از ۱۵۰ کیلوبایت باشد. ( نباید حجم هر عکس ۱۵۰ کیلوبایت برسد).
  7. از عکس های کپی پیست شده استفاده نکنید ، سعی کنید کمی در تصاویر ویرایش بدهید
  8. تا حدالامکان از تصاویر png , gif در وب سایت خود استفاده نکنید.
دیزاین مای سایت

درباره دیزاین مای سایت

با بیش از 1200 نمونه کار طراحی وب سایت در کنار شما هستیم تا یک گام مقتدرانه به سوی پیشرفت کسب و کار شما برداریم. صفحات اول گوگل ، طراحی وب سایت های کارخانجات معتبر توسط این شرکت اتفاقی نیست ! شما هم میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.

۲ نظر

نظرتان را بگویید