رفتن به محتوای اصلی

منظور از بهینه سازی تصاویر وب سایت

توسط فروردین ۲۰, ۱۴۰۳مقالات دیزاین مای سایت1 دقیقه برای خواندن کافیست
منظور از بهینه سازی تصاویر وب سایت

در این مقاله از وب سایت دیزاین مای سایت توضیحاتی جامع در مورد بهینه سازی تصاویر وب سایت ارائه خواهیم داد. عوامل مختلفی بر روی رتبه بندی وب سایت در نتایج جستجو تاثیر گذار است، یکی از آن ها بهینه سازی تصاویر وب سایت می باشد، با بهینه سازی تصاویر وب سایت میتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید تا مخاطبان تجربه کاربری بهتری از وب سایت شما داشته باشند. بهینه سازی تصویر فرآیندی است که در آن سعی می شود تصاویر وب سایت را با توجه به اصول سئو بهینه سازی نمود، تا وب سایت در رتبه های موتور جستجو جایگاه خوبی را کسب کند.

سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت مجموعه ای از فعالیت ها و دستورالعمل هایی است که باعث بهینه سازی وب سایت شما برای موتور های جستجو می شود. این فعالیت ها به منظور قرار‌گرفتن در رتبه های برتر گوگل انجام میگیرد، تا کسب و کار ها بتوانند از این راه ترافیک وب سایت خود را بالا ببرند و کاربران خود را افزایش دهند. در فرآیند سئو و بهینه سازی وب سایت تلاش می شود تا با استفاده از روش های مختلف محتوای سایت را بهینه سازی کرد، تا موتور های جستجو وب سایت مورد نظر را به عنوان یک سایت معتبر بشناسند. محتوای قرار‌گرفته در آن را محتوایی کاربر پسند و با ارزش شناسایی کنند.

امروزه حضور در فضای مجازی و بازارهای آنلاین نقش پر رنگی در پیشرفت کسب و کار شما دارد، و هرچه بتوانید در فضای آنلاین قوی تر ظاهر شوید قطعا موفقیت بیشتری برای خود رقم خواهید زد. می توان گفت سئو یکی از بهترین و پر بازده ترین روش ها برای حضور در بازارهای دیجیتال می باشد و نقش بسیار مهمی در رشد کسب و کار شما و علاوه بر آن بالا رفتن اعتبار برند شما خواهد داشت، و سبب می شود تا برند شما به افراد بیشتری معرفی شود.

منظور از بهینه سازی تصاویر وب سایت چیست؟

برای قرار‌گرفتن در بهترین جایگاه موتور های جستجو باید تمامی اصول مربوط به سئو وب سایت را رعایت کرد، یکی از این فرآیند ها بهینه سازی تصاویر وب سایت می باشد. منظور از بهینه سازی تصاویر وب سایت مجموعه اقداماتی است که برای بهبود سرعت سایت و سئو وب سایت انجام می شود. بهینه سازی تصاویر باعث می شود تا حجم سایت شما کاهش یابد و سرعت وب سایت شما بالا برود تا در نتیجه وب سایت هرچه سریع تر برای کاربر لود شود، علاوه بر آن میتواند بر روی سئو وب سایت شما نیز تاثیر مثبت بگذارد تا سایت در رتبه های بالاتر قرار گیرد.

اقداماتی که برای بهینه سازی تصاویر انجام میگیرد عبارت است از:

  • استفاده از فرمت مناسب
  • پایین‌آوردن حجم تصاویر
  • تنظیم ابعاد تصاویر
  • انتخاب نام مناسب برای تصویر
  • قرار‌دادن توضیحات صحیح
  • قرار‌دادن نام جایگزین برای تصویر

در صورتی که تصاویر وب سایت بهینه سازی نشوند مشکلات بسیاری را برای سئو وب سایت به وجود می آورد. باعث میشود تا سرعت وب سایت کاهش یابد و تصاویر با تاخیر لود شوند. همین امر سبب می شود تا کاربر صفحه را ترک کند و از سایت خارج شود.

بهینه سازی تصاویر چه تاثیری بر روی سئو وب سایت دارد؟

هنگامی که تصاویر سایت بهینه سازی می شوند سرعت لود‌شدن سایت نیز بالا می رود . زمان کمتری طول میکشد تا وب سایت برای کاربر نمایش داده‌شود. زمان بارگذاری وب سایت بر روی رتبه‌بندی سایت در نتایج گوگل بسیار تاثیر گذار می باشد. به طوری که هرچه زمان بارگذاری سایت کمتر تر باشد. توجه موتور های جستجو بیشتر به سایت شما جلب می شود، و رتبه بهتری به سایت داده‌می‌شود. همچنین بهینه سازی تصاویر بر روی نمایش تصاویر در بین نتایج جستجو نیز تاثیر گذار است. هنگامی که تصاویر قرار‌گرفته در وب سایت در بین نتایج جستجو ظاهر شود میتواند مخاطبان بیشتری را جذب سایت کند و ترافیک سایت را بالا ببرد.

سئو تصویر

سئو تصویر به مجموعه اقدامات و فعالیت هایی گفته‌می‌شود که بر روی عکس های موجود در سایت انجام می شود و سبب به دست‌آوردن رتبه برای تصاویر داخل سایت می شود. محتوا هایی که دارای تصویر هستند میتوانند کاربران بیشتری را جذب نمایند، قرار‌دادن تصویر در محتوا باعث میشود تا کاربران مطالب را بهتر درک کنند. تجربه نشان‌داده کاربران به محتوا هایی که دارای تصویر هستند علاقه مند تر می باشند. انجام درست اصول سئو برای تصاویر سبب می شود تا تصاویر قرار‌گرفته در وب سایت شما در صفحات اول نتایج گوگل نمایش داده‌شود. در نتیجه مخاطبان بیشتری به سایت شما اضافه شوند.

بهترین فرمت برای تصاویر وب سایت

برای بهینه سازی تصاویر در وب سایت و بهبود تجربه کاربری، لازم است تا از تصاویر به درستی استفاده شود. تصاویری که در وب سایت قرار میگیرند لازم است تا سایز، کیفیت، حجم و فرمت مناسب داشته باشند. استفاده از تصاویر بی کیفیت و پر حجم در سایت باعث از دست‌دادن بازدید کنندگان میشود. همچنین سبب می شود تا رتبه سایت در نتایج جستجو کاهش پیدا کند، از این رو انتخاب فرمت مناسب دارای اهمیت بالایی است. باعث می شود تا حجم تصاویر کاهش پیدا کند و در کنار آن کیفیت تصاویر حفظ شود. بهترین فرمت تصویر برای وب سایت فرمت WEB.P می باشد. علاوه بر آن که حجم تصاویر را پایین می آورد کیفیت تصاویر را نیز حفظ می کند.

Rate this post
دیزاین مای سایت

با بیش از 1500 نمونه کار طراحی موفق در زمینه وب سایت در کنار شما هستیم تا یک گام مقتدرانه به سوی پیشرفت کسب و کار شما برداریم. صفحات اول گوگل ، طراحی وب سایت های کارخانجات معتبر توسط این شرکت اتفاقی نیست ! شما هم میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید. حتماً به دیگر وب سایت های هولدینگ ما سر بزنید. /تیزر / سرور و دامنه / سئو / طراحی لوگو :)

پاسخ دهید

تماس با شرکت