رفتن به محتوای اصلی

اهمیت سئو در طراحی سایت

توسط آوریل 4, 2024مقالات دیزاین مای سایت1 دقیقه برای خواندن کافیست
اهمیت سئو در طراحی سایت

آیا از اهمیت سئو در طراحی سایت آگاهی دارید؟ مطمئنا سایتی که طراحی کرده اید بدون سئو هیچ پیشرفتی نخواهد داشت. در ابتدا توضیحی که می توان درباره سئو عنوان کرد این می باشد که شناساندن‌صفحات سایت به گوگل که به عنوان موتور جستجو اهمیت فراوانی دارد. برای مثال نوع قالبی که انتخاب می نمایید و یا همان اسم دامنه شما تمام این موارد در سئو سایت شما تاثیر گذار است.

سئو چگونه کار می کند؟

سئو شامل استراتژی ها و اقداماتی است که هدف نهایی آن ها بهبود موقعیت وب سایت شما در موتورهای جستجو است. به همین دلیل به آن “بهینه سازی برای موتور جستجو” می گویند. سئو به دو بخش کلی تقسیم می شود: سئو داخلی و خارجی. سئو داخلی شامل هر چیزی است که می توانید در وب سایت خود کنترل کنید تا رتبه بندی خود را ارتقا دهید. این به مواردی مانند سرعت سایت، حضور کلمات کلیدی، متن هدر و غیره اشاره دارد. از سوی دیگر، سئو خارجی شامل هر کاری است که در وب سایت های دیگر انجام شده است و می تواند است بر رتبه شما تأثیر بگذارد.

برای کسب رتبه های بالا در موتورهای جستجو، زمان، دانش سئو و پیاده سازی صحیح عوامل سئو داخلی و خارجی مورد نیاز است. اگر قدرت جمعی سایت شما یا سئوی یک صفحه از نظر گوگل قوی تر از رقبا باشد، رتبه 1 را کسب خواهید کرد. از آنجا که سئو دارای عوامل رتبه بندی زیادی است، می توانید از رتبه شماره 1 به عنوان برنده مسابقات سه گانه فکر کنید. در یک ورزش سه گانه واقعی، برنده بخش دویدن لزوماً برنده کل مسابقه نیست. در مورد سئو نیز چنین چیزی صادق است. سایتی که بیشترین بک لینک، بیشترین محتوا یا بیشترین بازدیدکننده را داشته باشد، لزوماً رتبه یک را کسب نمی کند. عملکرد کلی آنها تعیین می کند چه کسی در رتبه اول ظاهر شود.

سئو برای وب سایت شما چه می کند؟

     1- وب‌سایت را با منطق موتورهای جستجو منطبق می کند.

هرچند موتورهای جستجو بسیار پیشرفته شده‌اند، اما هنوز نمی توانند صفحات وب‌سایت‌ها را مانند یک انسان درک، تجزیه و تحلیل نمایند. سئو کردن سایت باعث می شود موتورهای جستجو راحت تر بتوانند موضوع، اهمیت و کیفیت هر صفحه را متوجه شوند.

فرض کنید می خواهید عکسی را در سایت خود قرار دهید. هوشمندترین موتورهای جستجو هم در فهم محتواهای مختلف مانند محتواهای تصویری مشکل دارند. تنها یک سئوکار می تواند با استفاده از تکنیک های سئو و بکاربردن ساختارها و اصول خاص، محتوای ما را برای موتورهای جستجو قابل فهم نماید.

     2- به دیده شدن سایت در نتایج جستجو کمک می کند.

اگر سایتی که طراحی کرده ایم بازدیدکننده ای نداشته باشد پس هدف از راه اندازی آن چیست؟ یک وب‌سایت بدون استفاده از سئو نمی‌تواند به خوبی در نتایج موتورهای جستجو دیده شود. اگر می خواهید کاربران شما را پیدا کنند باید ابتدا بتوانید خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید. وقتی موتورهای جستجو شما را شناسایی و ارزیابی کردند وارد رتبه بندی نتایج خواهید شد.

    3- باعث بهبود تجربه کاربری و رضایت کاربران می شود.

سئو تنها برای موتورهای جستجو کارایی ندارد. بلکه با استفاده از تکنیک های سئو کاربران فهم بهتری از محتوای سایت شما خواهند داشت، محتوای موردنظر خود را در میان محتواهای سایت شما راحت تر پیدا می کنند و با بهتر شدن تجربه کاربری، نرخ تعامل و بازگشت کاربر بیشتر خواهد شد.

تا چند سال گذشته گوگل سایت ها را بر اساس چند فاکتور ساده رتبه بندی می کرد. به همین دلیل صفحه نتایج جستجو پر از محتواهای نامرتبط یا بی کیفیت بود که نتیجه آن نارضایتی کاربران بود. اما الگوریتم های گوگل در حال حاضر بسیار هوشمند شده اند و برای رتبه بندی سایتها صدها فاکتور را ارزیابی می کنند. اگر بخواهیم خود را با بروزرسانی های گوگل همراه کنیم باید به سراغ سئو برویم.

    4- بهتر دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی اهمیت سئو در طراحی سایت

میلیاردها نفر از مردم جهان حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. اگر وب سایت شما در نتایج جستجو رتبه و جایگاه خوبی داشته باشد و برای کاربر مفید و جذاب باشد این امکان را دارد که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و این اشتراک گذاری هم یک لینک مفید به حساب می آید که باعث بهبود رتبه شما می شود و هم روی برندسازی شما موثر است.

   5- باعث افزایش ترافیک وب‌سایت می شود.

یکی از مهمترین کارهایی که سئو برای وب سایت شما می کند این است که می تواند ترافیک زیادی را برای سایت شما جذب کند. ممکن است شما در صفحه نتایج دیده شوید اما ورودی زیادی نداشته باشید. حتی بک لینک هایی که برای سایت خود می سازید هم ظرفیت محدودی دارند. بنرهای تبلیغاتی در پرترافیک ترین سایت ها هم درصدی از ترافیک را برای شما به همراه دارد.

آنچه می تواند گوگل را اقناع کند رتبه خوبی به شما بدهد و بازدیدکنندگان زیادی برای شما بیاورد سئو است.

   6- شما را در رقابت پیروز می کند.

شما تنها کسی نیستید که در حرفه خود در حال فعالیت هستید و سایتی را راه اندازی کردید. رقبای شما هم در اینترنت حضور دارند و در حال تلاش برای کسب رتبه های بالاترند. اما در این رقابت تنگاتنگ چه کسی برنده است؟

کاربران در جستجوهای خود به دنبال شرکت هایی هستند که بهترین خدمات را به آنها ارائه می دهد. خدمات خوب حتی از قیمت نیز مهمتر است. اگر محتوا یا محصولی که شما در سایت خود ارائه می دهید بهینه نباشد بدون شک کاربران به سراغ رقبای شما خواهند رفت. سئو به شما می گوید که حتی در میان رقبای بزرگ چگونه می توانید کسب و کار کوچک خود را معرفی کنید و به نتایج بالایی دست پیدا کنید.

   7- اعتماد کاربران را جلب نماید.

عبارت هایی که کاربران جستجو می کنند برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارند. آنها همان چیزی را به کاربران نشان می دهند که به دنبالش هستند. به همین دلیل کاربران اعتماد بیشتری به نتایج جستجوها دارند تا تبلیغات اینترنتی.

تجربه نشان می دهد که استفاده از روش های سئو و جذب ترافیک ارگانیک از طریق گوگل در موفقیت یک سایت خصوصا در درازمدت بسیار تاثیرگذارتر از روش های دیگر است. علاوه بر اینکه هزینه کمتری نسبت به سایر روش های تبلیغ دارد.

Rate this post
دیزاین مای سایت

با بیش از 1500 نمونه کار طراحی موفق در زمینه وب سایت در کنار شما هستیم تا یک گام مقتدرانه به سوی پیشرفت کسب و کار شما برداریم. صفحات اول گوگل ، طراحی وب سایت های کارخانجات معتبر توسط این شرکت اتفاقی نیست ! شما هم میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید. حتماً به دیگر وب سایت های هولدینگ ما سر بزنید. /تیزر / سرور و دامنه / سئو / طراحی لوگو :)

پاسخ دهید

تماس با شرکت