رفتن به محتوای اصلی

مراحل بهینه سازی تصاویر

توسط فروردین ۲۱, ۱۴۰۳مقالات دیزاین مای سایت1 دقیقه برای خواندن کافیست
مراحل بهینه سازی تصاویر

برای اینکه وب سایتی بهینه داشته باشید، لازم است مراحل بهینه سازی تصاویر را اجرا کنید. یعنی تصاویر‌استفاده‌شده در وب سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه سازی نمایید. برای بهینه سازی تصاویر باید تمامی مراحل و نکات مربوط به بهینه سازی تصاویر را به درستی انجام دهید، تا علاوه بر بهینه سازی تصاویر قرار‌گرفته در وب سایت از نظر سئو تصویر نیز موفقیت خوبی کسب کنید. در ادامه برخی از مراحل بهینه سازی تصاویر و نکات مهم مربوط به این بخش را بیان می کنیم.

1- کاهش حجم تصاویر

برای بالا‌بردن سرعت وب سایت و افزایش سرعت لود‌شدن تصاویر باید حجم آن ها را پایین آورد، اما کاهش بیش از حد حجم تصاویر باعث می شود کیفیت آن ها نیز پایین بیاید و تاثیر منفی بر روی سئو وب سایت و تجربه کاربری داشته باشد. از سوی دیگر اگر تصاویر به خوبی فشرده سازی نشوند و حجم آن ها کاهش پیدا نکند میتواند باعث کند‌شدن سرعت وب سایت و از دست‌دادن کاربران شود. برای فشرده سازی صحیح تصاویر و کاهش حجم تصاویر وب سایت باید بهترین فرمت و بهترین ابعاد را برای تصاویر خود انتخاب نمایید.

2- انتخاب فرمت مناسب

یکی از نکات مهم در بهینه سازی تصویر انتخاب فرمت مناسب است، فرمت ها انواع مختلفی دارند و هرکدام کاربرد خاص خود را دارند. انواع فرمت ها شامل: PNG ،JPEG ،WEBP ،GIF و غیره می باشند. فرمت JPEG به دلیل کم حجم بودن و حفظ کیفیت تصویر معمولا بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد اما بهترین فرمت برای تصاویر وب سایت فرمت WEBP می باشد، این فرمت حجم تصاویر وب سایت را پایین می آورد و در کنار آن کیفیت تصاویر را تغییر نمی دهد.

3- بهینه سازی نام تصویر

هنگام بارگذاری تصاویر در وب سایت بهتر است نام آن تغییر کند و از نام مناسب برای تصویر استفاده شود، این کار به سئو تصویر شما نیز کمک می کند. موتور جستجو گوگل تمامی اطلاعات مربوط به تصاویر استفاده‌شده در وب سایت را مورد بررسی قرار میدهد. به این ترتیب استفاده از نام مرتبط با موضوع عکس و مقاله تصویر را بهینه میکند و بر روی سئو تصویر تاثیر مثبت میگذارد.

4- استفاده از نام جایگزین یا ALT

تگ ALT به متنی گفته‌می شود که در صورت اجرا نشدن تصویر در وب سایت نمایش داده‌می شود، به طور کلی متن جایگزین توضیح کامل تری در باره عکس می باشد. استفاده از متن جایگزین سبب می شود تا موتور جستجو تحلیل بهتری در مورد موضوع عکس داشته باشد، و بهتر است نام جایگزین مرتبط با موضوع عکس باشد.

5- قرار‌دادن توضیحات برای تصاویر

قرار‌دادن توضیحات برای تصاویر تاثیر مستقیم بر روی سئو ندارد. اما سبب می شود تا کاربران محتوای عکس را بهتر درک کنند و نرخ پرش کاربر کاهش پیدا کند. این توضیحات بر خلاف نام تصویر و نام جایگزین به کاربر نمایش داده‌می شود و اطلاعاتی را برای درک بهتر تصویر به کاربران منتقل می کند.

6- استفاده از تصاویر اختصاصی

استفاده از تصاویر تکراری یا کپی تاثیر منفی بر روی سئو وب سایت می گذارد. بهتر است از تصاویری که توسط خودتان تولید‌شده استفاده نمایید. استفاده از تصاویری که توسط خودتان تولید‌شده موجب می شود تا موتور های جستجو تصویر شما را ارزشمند تر بشناسد و آن را در رتبه های بالا تر قرار دهد. همچنین میتوانید از تصاویری که در وب سایت های گوگل وجود دارد نیز استفاده نمایید، و تغییراتی روی آن ایجاد کنید، اما برای بالا رفتن رتبه سئو بهتر است از تصاویر اختصاصی استفاده نمایید.

طراحی سایت در ارومیه

شرکت دیزاین مای سایت با بیش‌از 17 سال سابقه اجرایی در زمینه طراحی وب سایت و اپلیکیشن اندروید در خدمات‌شماست.  طراحی وب سایت در ارومیه را به ما بسپارید . همان طور که می دانید شرکت های زیادی در زمینه طراحی سایت شروع به فعالیت کرده اند. این شرکت‌ها بدون‌داشتن‌تجربه و تخصص‌کافی در‌زمینه طراحی و برنامه‌نویسی وب با گرفتن‌هزینه‌های‌گزاف متاسفانه سایت دلخواه مشتری را ارائه‌نمی‌دهند. همچنین برای خرید هاست پرقدرت کلیک کنید

باید بدانید طراحی سایت باید با دقت تمام صورت گیرد. چرا که طراحی مجدد هزینه دوباره برای شما خواهد داشت. پس از همان اول شرکت طراحی سایت با سابقه و تجربه و قدمت بالا را انتخاب کنید .

شرکت دیزاین مای سایت علاوه بر طراحی وب سایت در ارومیه ، سئو و بهینه سازی وب سایت نیز انجام می دهد. این شرکت به صورت کاملا تخصصی در زمینه سئو همراه شما خواهد بود. کلید واژه ایی که دوس دارید با آن در صفحه ی اول و صدر گوگل باشید به ما بسپارید .

Rate this post
دیزاین مای سایت

با بیش از 1500 نمونه کار طراحی موفق در زمینه وب سایت در کنار شما هستیم تا یک گام مقتدرانه به سوی پیشرفت کسب و کار شما برداریم. صفحات اول گوگل ، طراحی وب سایت های کارخانجات معتبر توسط این شرکت اتفاقی نیست ! شما هم میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید. حتماً به دیگر وب سایت های هولدینگ ما سر بزنید. /تیزر / سرور و دامنه / سئو / طراحی لوگو :)

پاسخ دهید

تماس با شرکت