رفتن به محتوای اصلی

تاثیرات هوش مصنوعی در زندگی انسان در سال 2024

توسط بهمن ۴, ۱۴۰۲بهمن ۱۰ام, ۱۴۰۲مقالات دیزاین مای سایت1 دقیقه برای خواندن کافیست
تاثیرات هوش مصنوعی در زندگی انسان

هوش مصنوعی طراحی UX چگونه آینده وب سایت را شکل خواهد داد؟

طراحی UX راه را برای سهولت استفاده و گنجاندن هوش مصنوعی در هر جنبه ای از وب سایت را هدایت می کند. استفاده از ux حرفه ای طراحی تجربه کاربری تاثیر زیادی بر آینده خواهد داشت. بنابراین هرچه طراحی UX در دنیای فناوری قابل توجه تر باشد، هوش مصنوعی نیز به همان اندازه قابل توجه تر خواهد بود. طراحان UX به برخی از مهم ترین کرسی ها در شرکت ها در سراسر جهان ارتقا‌یافته و در حال حاضر هر مجموعه ای از این سیستم استفاده کند قطعاً جایگاه برتری در میان رقبا خواهد داشت.

 1. تاثیر بر فروش ، تمرکز بر روی خدمت به مشتری  

در گذشته و در حال حاضر، تجارت تماماً در مورد فروش محصولات و خدمات بوده است. هر تصمیم بر اساس مؤثرترین راه برای ترغیب مشتری به خرید آنچه شما ارائه می دهید می باشد اما با گذشت سال‌ها، شرکت‌ها بیشتر بر نحوه خدمات رسانی به مشتری تمرکز کرده و به نوعی، میدانند که در حال حاضر ( سال 1403 ) به چه شکلی میشود یک محصول را فروخت و یا یک خدماتی را با هزینه کمتری عرضه کرد.

با استفاده از این مدل، محصول به تجربه ای تبدیل می شود که طراحی UX/UI آن را تعیین خواهد کرد. با گذشت زمان، نحوه تصمیم گیری مشتریان برای ارائه خدمات خود نیز تغییر خواهد کرد. به عبارت دیگر مشتریان به جای اینکه صرفاً به محصول یا خدمات بدون در‌نظر‌گرفتن شرکت نگاه کنند، رابطه‌ای که با شرکت دارند را در نظر می گیرند.

برند شرکت ها به عنوان دستگاه‌های تعاملی دارای شخصیت‌هایی است که با کاربران ارتباط برقرار می‌کنند، بنابراین شرکت‌ها باید شروع به تمرکز بر شخصیتی کنند که می‌خواهند آنها را نماینده خود کند

 1. طراحی سریع و آسان

قطعاً میدانستید که هر اندازه که دانش در مورد UX بین شرکت ها و طراحان وب سایت و اپلیکیشن ها گسترده تر شود، طراحی نیز آسان تر و سریع تر خواهد شد حتی پشتیبانی نیز سریع تر انجام میگیرد .

هوش مصنوعی به این معنی است که نرم ‌افزار از قبل اطلاعات لازم را می‌داند و این امکان را برای نرم‌افزار فراهم می‌کند که بلافاصله طرحی ایجاد کند که یک تجربه کاربری ایده‌آل را ارائه دهد دیزاین مای سایت در صدد است سیستم هوش مصنوعی خود را که توسط مهندسین این مجموعه توسعه داده شده است را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.  این موضوع قطعاً باعث خواهد شد که تمامی وب سایت ها و خروجی های نرم افزاری این مجموعه با طرح دلخواه مشتریان پیاده سازی شوند.

 1. طراحی با شخصیت ها سازگار خواهد شد

هوش مصنوعی هر چه قدر که بیشتر رایج می شود، کاربران می توانند تجربیات شخصی سازی شده را در اکثر برنامه ها و وب سایت هایی که با آنها تعامل دارند، داشته باشند. نرم‌افزار هوش مصنوعی توانایی آن را دارد که سن، علایق، جنسیت، منش‌ها و فهرست بی‌پایانی از ویژگی‌های دیگر افراد را در دیتا بیس خود ذخیره کند و در زمانی که فراخوانده شد در اختیار شما قرار دهد.

هوش مصنوعی پس از جمع‌آوری اطلاعات در مورد شخص خاص، این توانایی را دارد که بخش‌های خاصی از برنامه‌ها و وبسایت‌ها را تغییر دهد تا کاربر خاصی را که بازدید می‌کند را جذب کند، اطلاعات مشتریان را با هم ادغام کرده و با استفاده از قدرت یادگیری ای که دارد، در فراخوانی های آینده در اختیار شما  قرار دهد.

بخش رابط کاربری یک سرویس دیجیتال در زمان واقعی ایجاد می‌شود تا به هر شخصی که از آن بازدید می‌کند پاسخگو باشد.

 1. نیاز بیشتر به صنعتگران و طراحان صنعتی

با پیشرفت بی وقفه فناوری و ادامه توسعه هوش مصنوعی، صنعتگران و طراحان صنعتی نیز که در این زمینه تقاضای کمتری داشته اند ظهوری دوباره خواهند کرد این موضوع باعث گسترش بیشتر هوش مصنوعی و ادغام آن با UX شده که به جذابیت هر چه بیشتر وب سایت کمک شایانی میکند.

یکی از دلایل این امر ایجاد واقعیت مجازی و ادغام آن با تجربیات مردم است. برای طراحی موفقیت آمیز و کامل کردن فناوری مبتنی بر واقعیت مجازی یا پیشرفته، باید یک ایده واضح و دقیق در مورد هر شی و محیط خاصی که سعی در بازسازی آن دارید داشته باشید تنها در این صورت است که هوش مصنوعی زیباتر ، قدرتمند تر و خطرناک تر ( ترجمه اختصاصی دیزاین مای سایت ) می باشد. مدیریت دیزاین مای سایت آقای دکتر ثریابند نظریه متفاوتی نسبت به هوش مصنوعی دارد. طبق نظریه ایشان ، هر چقدر هوش مصنوعی قدرتمند تر و قوی تر باشد، باعث بیکاری تعداد زیادی از نفرات خواهد شد به نوعی یک هوش مصنوعی بسیار قدرتمند و حرفه ای قادر است فعالیت های یک شرکت ده نفره را به تنهایی انجام دهد.

کارهایی که هوش مصنوعی می تواند در شرکت انجام دهد:

این کار ها عبارتند از :

 • یادآوری های جلسات با متد های مختلف
 • سیستم اختصاصی و کامل تولید محتوا
 • خلق تصاویر پیشرفته و حرفه ای در هر سایز
 • طراحی های لوگو ، گرافیکی
 • ایجاد افکت های زیبا بر روی ویدئو ها، استفاده از آخرین متد های تدوین
 • ساخت نریشن های حرفه ای به صورت پیشرفته
 • بازاریابی تخصصی با استفاده از کوکی ها
 • ….

فقط در این مورد میتوان هفت الی ده نفر از مجموعه دیزاین مای سایت را با گسترش حرفه ای هوش مصنوعی کنار گذاشت!

صنعتگران و طراحان صنعتی می دانند که چگونه اشیاء سه بعدی را در زندگی واقعی طراحی کرده و بسازند. بسیاری از طراحان فقط می دانند که چگونه اشیاء را با نرم افزار روی رایانه تقلید کنند. و حتی چاپ سه بعدی و تولید صنعتی نیاز روز افزون صنعتگران و طراحان صنعتی را افزایش می دهد. پرینت سه بعدی به کارخانه های تولیدی توانایی این را داده است که الگوهای سفارشی زیادی را با هزینه کمتر ایجاد کنند

در گذشته ایجاد تنها یک وسیله و فرآیند تشکیل آن بسیار گران بود. و تولید کنندگان قادر به ایجاد مواد سفارشی سازی نبودند، اما اکنون با چاپ سه بعدی، تولید کنندگان می توانند به سرعت و به راحتی اشیاء را از الگوهای طراحی ایجاد کنند و این موضوع با راه اندازی هوش مصنوعی به آسانی در عرض چند ثانیه امکان پذیر است.

کارخانه ها در حال حاضر هزاران محصول شخصی‌سازی‌شده را برای مطابقت با نیازهای هر مصرف کننده تولید می کنند و فقط متمرکز بر تولید یک محصول که کاربر باید با آن سازگار شود، نیستند. در واقع پیشرفت‌های موادی مانند الیاف لباس و پارچه نیاز به افرادی را افزایش می‌دهد که می‌توانند با اشیاء سه‌بعدی کار کرده و طراحی کنند.

هوش مصنوعی

 1. اتومبیل های پیشرفته تر

بسیاری از شرکت‌های خودروسازی مختلف خودروهایی را طراحی کرده‌اند که می‌توانند بدون کنترل شخصی آنها کار کنند. فناوری هوش مصنوعی بخش بزرگی از خودروهای خودران است، زیرا به وسایل نقلیه امکان می دهد تا هوش لازم را داشته و مانند یک انسان پشت فرمان عمل کنند.

به احتمال زیاد خودروهای خودران تعداد نوجوانانی را که گواهینامه رانندگی دریافت می‌کنند کاهش می‌دهد و نشان می‌دهد که فناوری می‌تواند نقش انسان‌ها را در جامعه به دست بگیرد.

 1. خانه های هوشمندتر

خودروها تنها وسیله‌هایی نیستند که توسط نرم افزار هوش مصنوعی متحول‌شده‌اند. خانه‌ها در سراسر کشور به تازگی شروع به نصب عملکردهایی کرده‌اند که به آنها امکان می‌دهد همه چیز را به سادگی با بیان یک درخواست کنترل کنند. در آینده، این نوع فناوری ها حتی در خانه های بیشتری وجود خواهند داشت. علاوه بر این، فناوری واقعیت مجازی احتمالاً جایگزین تلویزیون در خانه‌های مردم نیز خواهد شد.

یعنی به جای داشتن تلویزیون برای تماشای اتاق نشیمن، آنها به یک دستگاه واقعیت مجازی دسترسی خواهند داشت و به جای تلویزیون با آن سرگرم می شوند.

 1. صفحه نمایش کمتر

واقعیت مجازی نه تنها بر صفحه نمایش تلویزیون تاثیر می گذارد. بلکه رابط های صوتی و دستگاه های واقعیت مجازی نیز میتوانند تجربه بسیار شخصی تری را به کاربر ارائه دهند و تا حدی این احساس را که شما حتی از یک رابط استفاده می کنید را از بین ببرد. و به طور فزاینده ای احساس شود که مستقیماً با خانه یا ماشین خود در ارتباط هستید.

 1. موقعیت های طراح جدید

با  پیشرفت و رایج شدن نرم افزار هوش مصنوعی ، طراحی UX/UI اهمیت بیشتری پیدا می کند و طراحان آن را در بین عموم بسیار محبوب میکند شرکت ها به افرادی نیاز دارند که بتوانند به طور موثر تجربه کاربری ایده آلی را با استفاده از فناوری در حال تکامل ایجاد کنند. با گسترش حوزه طراحان UX ، افراد بیشتری به عنوان طراحان UX انتخاب می شوند. که ممکن است به برخی از مهم ترین افراد در هر شرکتی تبدیل شوند.

 1. تفکر طراحی اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد

اغلب افراد به درک این موضوع رسیده‌اند که تفکر طراحی‌گذشته از داشتن‌دانش واقعی برای طراحی گسترش می یابد و توانایی تفکر در مورد کیفیت های کلی یک محصول و نحوه ایجاد UX ایده آل را پوشش می دهد. حال ادغام این موضوع با هوش مصنوعی، نتایج خارق العاده ای از خود به جا گذاشته‌است. تاحدی که بعضی از خروجی ها و تصاویری که خلق شده‌است سیستم نوین تری از هوش مصنوعی در مدیریت سرور های‌پیشرفته راه اندازی شده‌است که به کاربر این امکان را میدهد که مشکل را برای هوش مصنوعی تعریف کند. هوش مصنوعی مشکل را پیدا‌کرده و راه حل های متنوعی ارائه‌دهد. در ورژن های بالای این هوش مصنوعی، قادر خواهد بود که مشکل را برطرف کرده و گزارش کاملی ارائه دهد.

سخن آخر

با توجه به اهمیت طراحی UX/UI، مردم دیگر نمی توانند نیاز به درک طراحی را نادیده بگیرند. زیرا فناوری و طراحی سایت در آینده پیچیدگی بیشتر ی را خواهد داشت .

مدیران و همه کارکنان شرکت متوجه خواهند شد که برای درک کامل دنیای تجارت نیاز است که فناوری و طراحی را باهم درک کنند .

رهبران تجاری باید بتوانند افراد را در زمینه طراحی و همچنین فناوری و تجارت مدیریت کنند، زیرا موقعیت های طراحی در همه شرکت ها به طور فزاینده ای قابل توجه خواهد بود.

تفکر طراحی، یکپارچه‌کننده‌ای خواهد بود که فناوری هوش مصنوعی و توانایی‌های انسانی را برای ایجاد موفق‌ترین تجربه کاربری ترکیب می‌کند.

سوالات متداول در تاثیر هوش مصنوعی در زندگی انسان

آیا هوش مصنوعی باعث زیباتر شدن وب سایت خواهد شد؟

قطعاً بله، هوش مصنوعی به تنهایی باعث زیباتر شدن و تخصصی تر شدن وب سایت ها خواهد شد.

هوش مصنوعی چه تاثیری در تحلیل‌داده‌ها خواهد داشت؟

با پیشرفت بی وقفه فناوری و ادامه توسعه هوش مصنوعی، صنعتگران و طراحان صنعتی نیز که در این زمینه تقاضای کمتری داشته‌اند ظهوری دوباره خواهند کرد این موضوع باعث گسترش بیشتر هوش مصنوعی و ادغام آن با UX‌شده که به جذابیت هر چه بیشتر وب سایت کمک شایانی میکند.

4.9/5 - (98 امتیاز)
دیزاین مای سایت

با بیش از 1500 نمونه کار طراحی موفق در زمینه وب سایت در کنار شما هستیم تا یک گام مقتدرانه به سوی پیشرفت کسب و کار شما برداریم. صفحات اول گوگل ، طراحی وب سایت های کارخانجات معتبر توسط این شرکت اتفاقی نیست ! شما هم میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید. حتماً به دیگر وب سایت های هولدینگ ما سر بزنید. /تیزر / سرور و دامنه / سئو / طراحی لوگو :)

پاسخ دهید

تماس با شرکت