انتخاب بهترین سرور برای وب سایت

یکی از مهمترین و بزرگترین دغدغه وب مستران ، سرور یا هاست قدرتمند می باشد ، در این نوشته که به صورت اختصاصی توسط دیزاین مای سایت آماده می باشد به صورت کامل به این موضوع خواهیم پرداخت که برای انتخاب بهترین سرور به چه ویژگی هایی دقت کنیم.

یک هاست اشتراکی معمولی از یک سرور قدرتمندی مشتق شده است ، به این صورت که یک سرور اختصاصی به ۲ الی ۴ قسمت تقسیم شده و سرور نیمه اختصاصی نامیده میشود. سرور های نیمه  اختصاصی به ۲ الی ۴ بخش تقسم شده و VPS یا همان سرور مجازی است که مورد انتخاب اکثر وب سایت های با بازدید ۵ الی ۲۰ هزار آی پی روزانه را ساپورت میکند ، همچنین هر VPS نیز به چند بخش نیز تقسیم شده و به هاست اشتراکی میشناسیم.

هاست اشتراکی ضعیف ترین و محدود ترین میزبانی وب بوده که در آن محدودیت هایی از جمله فضا ، پهنای باند ، سی پی یو ، رم و … اعمال میشود البته طبق سیاست کاری هر شرکت میتوان هر یک از این ویژگی ها نظیر پهنا ، رم ، فضا و … را افزایش یا کاهش داد.

در این میان بعضی از شرکت ها مستقیم سرور های قدرتمند را به هاست معمولی یا وی پی اس تفسیم  میکنند که این روش به نسبت در سرعت وب سایت ها تاثیر دارد و بسته به تعداد وب سایت های میزبانی شده سرعت وب سایت ها نیز متغیر خواهد بود . مثلاً روی وب سرور ، ۱۰۰ وب سایت قرار دارد و در سروری دیگر با همان قدرت و امکانات ، ۵۰۰ وب سایت ! طبیعتاً سرعت بارگذاری ، لود وب سایت ها متغیر خواهد بود.

ادامه مطلب
مدیریت یا پشتیبانی وب سایت برای سئو

در این میان  اگر وب سرور از امکانات دیگری مثل نوع وب سرور ، نوع هارد ، مقدار رم و سی پی یو یا به صورت مختصر سخت افزاری سرور قدرتمند باشد ، سرعت وب سایت شما نیز بالاتر خواهد بود ، برای مثال نوع هارد اینترپرایز با نوع هارد اس اس دی بسیار متفاوت خواهد بود و به صورت تخمینی ، سرعت هارد های اس اس دی ۱۰ الی ۱۲ برابر بالاتر از دیگر هارد های اینترپرایز خواهد بود ، یا استفاده از لایت اسپید برای وب سایت ها از لحاظ سرعت بسیار موثر است.

پشتیبانی سرور برای یک وب مستر بسیار مهم است ، در نظر داشته باشید که شرکت هایی داریم که سرویس های خوبی دارند ولی اصلاً پشتیبانی جالبی ندارند ، و یا برعکس ، همیشه قبل از انتخاب یک شرکت برای هاستینگ خود ، در اینترنت سرچ بزنید و یک تحقیق نیم ساعته روی شرکت مورد نظر داشته باشید ، بک آپ گیری منظم ، و استفاده از فایروال های قدرتمند برای جلوگیری از نفوذ هکر ها و بدافزار ها در اولویت می باشد.

به طور کلی یک هاست مناسب هاستی است که از موارد زیر نمره قبولی داشته باشد :

  • میزان رضایت مشتریان
  • تعداد وب سایت های پشتیبانی
  • امنیت
  • قدرت سخت افزاری ( هارد ، رم ، سی پی یو )
  • سرعت سرور
  • در دسترس بودن سرور ( داون یا خاموش نبودن )
  • پشتیبانی

در نظر داشته باشید که وب سرور های ایران از لحاظ سرعت بیشتر از دیگر کشورها می باشد ولی به دلیل گران بودن و ضعف سیسیتم های سخت افزاری برای وب سایت های با بازدید نرمال پیشنهاد نمی شود ، اما اگر قدرت مالی خرید وی پی اس یا سرور اختصاصی سرور های ایران را داشته باشید ، بهترین حالت ممکن برای وب سایت های پر بازدید می باشد .

ادامه مطلب
طراحی وب سایت برای کانون تبلیغاتی

برای مشاوره شرکت های معتبر و قدرتمند در زمینه میزبانی وب شما با ما در ارتباط باشید

دیزاین مای سایت

درباره دیزاین مای سایت

با بیش از 1200 نمونه کار طراحی وب سایت در کنار شما هستیم تا یک گام مقتدرانه به سوی پیشرفت کسب و کار شما برداریم. صفحات اول گوگل ، طراحی وب سایت های کارخانجات معتبر توسط این شرکت اتفاقی نیست ! شما هم میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.

نظرتان را بگویید